آهستان باید بنویسد!

جمعه 11 ژوئن 2010

روزی شاید سخت بود که باور کنیم که ممکن است آتش فیلترینگ دامن وبلاگ هایی را بگیرد که به نام ارزشی یا حزب اللهی شناخته می شوند. یک زمانی بود که نقد فیلترینگ تنها از جانب کسانی صورت می گرفت که واقعاً در رفتارهای مجرمانه حقیقی یا مجازی حد قانونی برای خود نمی شمردند. اما حالا فیلترینگ به سمتی می رود که صدای خیلی ها را در آورده است. درباره فیلترینگ به قدر کافی در وبلاگم نوشته ام.

موج جدید فیلترینگ با آهستان شروع شد. آن روز که علیه مشایی نوشته بود. چند روز بعد هم برطرف شد. دوباره فیلتر شد و سه باره فیلتر شد و …

من نمی دانم چرا بیش از همه آهستان به تیغ آقایان گرفتار می آید. شاید به این دلیل که آهستان خوب کار می کند و تاثیرگذار است و شاید چون آهستان است. آهستان دوست خوبی است و آدم محجوب و سر به زیری است. دنبال اسم و رسم نیست و هیچ گاه هم حاضر نشده است از وبلاگش کسب اعتبار کند. چون آنچنان انسان خوبی است که نیازی به واسط قرار دادن نوشته هایش ندارد. روشنگری که آهستان بعد از انتخابات انجام داد خیلی موثر و مهم بود. که برخی او را از صدا و سیما هم مهمتر خواندند. و حالا امید اسر دست نامهربانی کسانی است که نه او را می شناسند و نه وبلاگش را.

اما امید باید بنویسد. امید برای خیلی ها نماد بصیرت و روشنگری در فضای اینترنت است. امید باید بنویسد تا امیدهای آینده از او بیاموزند که چگونه باید نوشت. برادرم قلمت را زمین نگذار تا دشمن آسوده نگردد. تو می توانی با قلمت کارهای بزرگی بکنی. پس به کارهای کوچک توجه نکن و کار بزرگ خودت را ادامه بده… توکل بر خدا کن!

______

پی نوشت: آدرس جدید وبلاگ مجتبی دانشطلب


۵ دیدگاه

 1. کاتب باشی:

  سلام
  امیدوارم دوباره شروع کنه به نوشتن
  کاتب باشی

 2. هابيل:

  یک چیزهایی خیلی مسلم است و مشخص. این‌که بعضی وقت‌ها، آدم خیلی حساس می‌شود. مثلن کلی سگ‌دو می‌زنی تا فلان مسئول ِ فلان سازمان که کم‌کاری کرده است، بتواند در حرف‌های‌ش قـُپّـی در کند که نظام دارد کار فرهنگی و سیاسی ِ درست و درمان انجام می‌دهد …
  بعد می‌بینی فلان مسئول ، سر ِ شب خواب ِ بد دیده ، یا مشکلات ی بصیرتی و این‌ها دارد و می‌زند یه تیکه‌ای و یک زخمی بند ِ قلب‌ت می‌کند.
  تو مجبور هستی صبر کنی تا اصلاح شود.
  بعضی وقت ها هم باید بکشی کنار تا سر و صدا راه بیفتد که فلانی را اذیت کردند و فلان و بهمان….
  این جوری هم می‌شود چیزی را اصلاح کرد

 3. سیدروح الله:

  سلام دوست عزیز.
  واقعا ممنون که برای آهستان نوشتین.
  من هم دراین باره نوشتم.
  در پایان نوشته م هم لینک کسانی که درباره آهستان نوشته اند رو درج کرده ام.
  اگر صلاح میدونین، لطف کنین آن لینک ها را درپایان این مطلبتون قرار بدین تا در واقع یه حرکت و موج وبلاگی -هرچند کوچک- ایجاد شده باشه. لینک مطلب بنده رو هم اضافه کنید.
  به امید بازگشت آهستان و تمام وبلاگ نویسان ارزشی
  ممنون
  یاعلی

 4. سیدروح الله:

  دوباره سلام!

  « موج وبلاگی حمایت از آهستان ها » راه اندازی شد!

  http://www.ahestan-ha.dil.ir

  هم اکنون نیازمند یاری شما دوستان هستیم…

  یاعلی [گل]

 5. شیدا جاوید:

  سلام آقای مفتاح
  دیدم در مورد آهستان هم نوشته اید خیلی خوشحال شدم چون من نیت داشتم با همراهی دوستان ارزشی نویس برای بازگشت مجدد مدیر وبلاگ آهستان که حقاً وانصافاً جای خالی اش در مجازستان احساس می شود، یک کمپین مجازی راه بیندازیم. شما که زرنگ بودید و زودتر از ما اقدام کردید و اگر می توانید در این مورد کمکی کنید و دوستانی دارید که بتوانند در این کمپین ما را همراهی کنند ممنون می شوم البته هنوز چیزی معلوم نیست و من فعلا این را با شما در میان گذاشته ام.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*