عاشورای سرخ – عاشورای سبز

جمعه 10 دسامبر 2010

ashura

عاشورای سال گذشته، عاشورای تاریخی‌یی بود. چه از سوی آنان که حرمت شکستند و با آشوب و آتش زدن و دست و پایکوبی راه یزید را ادامه دادند و چه از طرف آنهایی که پاسخی در خور ِ این همه توهین و حرمت شکنی در نه دی به آنها دادند. و این همچنان برای آنها که در قبال این فضا سکوت کردند و هیچ نگفتند تاریخی است.

این مقدمه بود تا برای تان بگویم که این روزها در اینترنت چه خبر است!

در فرندفید این روزها آشوب است. اگر شما هم در این شبکه اجتماعی حاضر باشید هجوم یزیدیان را دیده اید که می آیند و حرمت می شکنند و فحش می دهند و به امام حسین توهین می کنند و آنچه لایق خودشان است به اهل بیت می گویند. اتاقی را درست کرده اند برای جشن های عاشورایی‌شان…

آنهایی که دلشان به عشق حسین سالها تپیده است، این روزها ناراحتند که چرا بعضی افرادی که ادعای مذهبی بودن دارند در برابر این رفتار مستهجن و غیراخلاقی سکوت کرده اند و هیچ نمی گویند. آنها که دغدغه شان دفاع از اسلام حقیقی و رحمانی است و به دنبال حفظ حریم مرجعیت ِ خودشاخته شان هستند، چرا در برابر این موج لب دوخته اند و تنها تماشاگرند.

یک کلام هم به آنهایی که هنوز خود را سبز می دانند…

من اصلاً نمی پذیرم که این حوادث مانند سال گذشته است و شما صحنه را غبار گرفته می بینید و خود را محق می دانید. سال گذشته حمله به هیئات حسینی را ندیدید، سنگ پرانی به سمت عزاداران حسینی را ندیدید. و این بار حمله به نام حسین را نمی بینید. این بار تنها دعوا بر سر سیاست نیست. دعوا بر سر حسین ابن علی است. دعوا بر سر اخلاق است. سکوت این باره شما چه معنی می دهد؟

تنها می توانم اشک بریزم و این ها را به امام زمان تسلیت بگویم… آقا ما را ببخش که هیچ نکردیم و این همه به شما و اجداد طاهرینتان توهین شد… آجرک الله یابن رسول الله…

-«یریدون أن یطفئوا نور الله بأفواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون»-

صدق الله العلی العظیم


۲ دیدگاه

 1. گلصنم:

  کربلا بهشت بود اما نشانی اش را نداشتیم
  خونهای پاک با تجلی والاترین صفات انسان، نشانی را نمودند

  با ما به گوشه ای از بهشت بیایید.

  یازدهمین هیئت وبلاگی سبو
  هیئت بهشت
  ۱۱ تا ۱۵ محرم الحرام ۱۴۳۲

 2. یونس:

  سلام..
  از روشنگری شما ممنون و سپاسگزار..
  یه چیزی که برام عجیبه اینه که دوستان ولایی همیشه قدم در جا و مسیری میزارن که یکی روشنگری کنه!!
  مثلا این جریان اهانت به اسلام و ائمه و غیره واسه من که چندین ساله تو دنیای مجازی سیر می کنم چیز تازه ای نیست!!
  یادمه از زمانی که سوشال نت ورک ها (همون شبکه های مجازی) رواج پیدا کردن این اهانت ها هم همراهش بودن!!
  به نظر بنده به جای آه و افسوس و ناله می باییست قدم برداریم واسه جواب این سوال که چرا جوون ایرانی مسلمون زاده (!!!) به جایی رسیده به امام حسین اهانت می کنه؟
  آیا به نظر شما کج فهموندن قیام حسین یکی از این دلایل نیست؟
  آیا به نظر شما مقصر اصلی ( یعنی همون کسی که اهانت اول رو انجام داد) کسی نیست که روی منبر و پشت میکروفن حسین رو مقتول کربلا نامید؟!!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*