کدام وبلاگ‌نویس شیرازی مسئولیت این بیانیه را بر عهده می‌گیرد؟

پنج‌شنبه 28 آوریل 2011

سایت آئین‌نیوز (نزدیک به یک جریان انحرافی) در بیانیه‌ای در آن از زبان وبلاگ نویسان و روزنامه‌نگاران استان فارس مطالبی منتشر کرده بود و مخالفان احمدی‌نژاد را تهدید کرده است.

این بیانیه منتقدان احمدی‌نژاد را عده ای شناخته شده، فتنه‌گر و همچنین مشکوک، تهی مغز، دهان گشادان بی تقوا و خشک مغزان عافیت‌طلب، مزدور، گستاخ، هتاک، چاله میدانی، دهان چاک، رانت‌خوار، چپاولگر و … خطاب می‌کند. و می نویسد: «این اخطار یک تهدید توخالی و گذرا نیست…. در آینده نزدیک مزد آنان را کف دستشان خواهیم گذاشت و به اربابانشان که  جمعی  نیز در جاهای دیگر پراکنده اند و به توطئه و تشویق این فحاشان مشغولند، ثابت می کنیم گذاشتن چوب لای چرخ دولت خدمتگذار و مظلوم احمدی نژاد عزیز، بسیار برایشان خرج بر می دارد.»

البته معلوم نیست این «جمعی از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان استان فارس» چه کسانی هستند. اما تا آنجا که من خبر دارم هیچ کدام از روزنامه‌نگاران و وبلاگنویسان فارس این فحش‌نامه را امضا نکرده‌اند. اصلاً تا قبل از انتشار از آن خبر نداشتند. حدس می‌زنم چه کسانی این بیانیه را به نام وبلاگ‌نویسان و روزنامه‌نگاران فارس منتشر کرده‌اند!

اصلاً یک سئوال! چه کسی احمدی‌نژاد را رنجانده است؟ مگر غیر از این است که چند مداح با کلماتی که درخور نبوده است، انتقادات خود را به رویه دولت نشان داده‌اند؟ آیا این همه تندی در برابر آنها معقول است؟ اصلاً کدام وبلاگ‌نویس یا روزنامه نگار فارس حاضر است نام خود را زیر این بیانیه بزند؟ آیا شرم‌آور نیست؟

راستی یک سئوال دیگر! آئین نیوز از کجا آمده است؟ چه کسی آن را حمایت می‌کند؟


۱۰ دیدگاه

 1. یا صاحب الزمان:

  مهم مهم مهم

  سه‌شنبه ۱۳/۰۲/۱۳۹۰ ساعت : ۱۷:۳۰ پرسپولیس ایران با الاتحاد عربستان بازی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

  لذا بدینوسیله از تمامی عزیزان فوتبال دوست و حتی غیر فوتبالی می خواهىم تا با در دست داشتن بنر ها و پارچه نویسی ها در حمایت از مردم مظلوم بحرین ودیگر مردم مظلوم عربی همچون یمن و لیبی و اعتراض به اقدامات آل سعود در ورزشگاه آزادی حضور به هم رسانند(سعی کنید بنر ها با تیتر های عربی و فونت درشت باشد”لبیک یا بحرین” ، “لبیک یا یمن” و “لبیک یا لیبی”).

  دانشگا ها و انجمن ها و سازمان های دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی،دفتر نهاد، جامعه اسلامی و یا جامعه ورزشی و هنری و… در هر دانشگاه برای حضور در ورزشگاه ثبت نام کنند و به صورت دسته جمعی بروند تا بتوانند شعار هایشان را عمومی کنند.

  پنج روز بیشتر فرصت نداریم تا می توانید اطلاع رسانی کنید
  اطلاع رسانی از طریق پیامک نیز فراموش نشود.

  یا لااقل قبل از شروع بازی یک دقیقه سکوت کنید… آیا فجایع خونین بحرین به اندازه زلزله ژاپن نیست؟!؟!؟

 2. یا صاحب الزمان:

  مهم مهم مهم

  سه‌شنبه ۱۳/۰۲/۱۳۹۰ ساعت : ۱۷:۳۰ پرسپولیس ایران با الاتحاد عربستان بازی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

  لذا بدینوسیله از تمامی عزیزان فوتبال دوست و حتی غیر فوتبالی می خواهىم تا با در دست داشتن بنر ها و پارچه نویسی ها در حمایت از مردم مظلوم بحرین ودیگر مردم مظلوم عربی همچون یمن و لیبی و اعتراض به اقدامات آل سعود در ورزشگاه آزادی حضور به هم رسانند(سعی کنید بنر ها با تیتر های عربی و فونت درشت باشد”لبیک یا بحرین” ، “لبیک یا یمن” و “لبیک یا لیبی”).

  دانشگا ها و انجمن ها و سازمان های دانشجویی مانند بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی،دفتر نهاد، جامعه اسلامی وجامعه ورزشی و هنری.. در هر دانشگاه برای حضور در ورزشگاه ثبت نام کنند و به صورت دسته جمعی بروند تا بتوانند شعار هایشان را عمومی کنند.

  پنج روز بیشتر فرصت نداریم تا می توانید اطلاع رسانی کنید
  اطلاع رسانی از طریق پیامک نیز فراموش نشود.

  یا لااقل قبل از شروع بازی یک دقیقه سکوت کنید… آیا فجایع خونین بحرین و منطقه به اندازه زلزله ژاپن نیست؟!؟!؟

 3. وبلاگ نویس مشهدی:

  به نام خدا
  شما برادر من اول تکلیف خودتان را مشخص کنید که با احمدی نژاد هستید یا علیه آن؟! اگر به فرموده شما حرفهای مداحان درست نبوده، چرا به خاطر یک بیانیه از چند روزنامه نگار و وبلاگ نویس به هراس و وحشت افتاده اید؟! بیانیه ای که به اندازه فحشهای رکیک مداحان و مخالفان احمدی نژاد هیچ نیست و اصلاً هم توهین آمیز نیست. کلمات به کار رفته در بیانیه همه همان ادبیاتی است که خودتان هم سالهاست استفاده می کنید!
  خط انحرافی دیگر چه صیغه ای است که مدام آن را مطرح می کنید؟ بر اساس چه دلیلی امثال رحیم مشایی را منحرف می دانید؟ اگر مملکت صاحب داشت و قوه قضاییه اش جرأت داشت، امثال جنابعالی و سایر مداحان هرکدام باید ۸۰ ضربه شلاق نوش جان می کردید. اما چون پشتت تان گرم است و از هیچ چیز واهمه ندارید و از همه مهمتر از روز جزا و قیامت هم نمی ترسید، مثل آب خوردن دیگران را منحرف می نامید. اگر به جای جنابعالی بودم، به خودم نهیب می زدم و می گفتم شرم آور است!
  معلوم است هرگاه شما تیغتان را تیز کرده اید و هل من مبارز می طلبید و ایضاً فغان بر می آورید که کدام شیرازی حاضر است نامش را پای بیانیه بگذارد، هیچ کس جرأت نخواهد کرد بیانیه را امضا کند!
  اشتباهی نگیرید برادر من! بنده نه این بیانیه را امضا کرده ام و نه اصولاً اهل شیرازم. اما از نحوه نوشتن شما می دانم که حتی وبلاگ نویسان شیرازی هم جرآت ندارند پای بیانیه حمایت از دولت رسمی و مردمی و مورد تأیید مقام معظم رهبری را امضا کنند!!
  اینطور که شما چاقو تیز کرده اید و هل من مبارز می طلبید، خداییش من هم می ترسم برایتان کامنت بگذارم اما توکلت علی الله این کار را کردم. هر چه پیش آید، خوش آید! خداوکیلی وبلاگ نویس اهل مشهدم و طرفدار احمدی نژاد اما در این اوضاع و احوال می ترسم آدرس وبلاگم را بدهم! می بینید ما به چه روزی افتاده ایم؟!
  اللهم اجعل عاقبه امورنا بالخیر

 4. وهاب:

  سلام

  خوشم اد از این متنت.

  انتقاد هوشمندانه مطالبه رهبری از ماست.

 5. r:

  سلام
  تردید دارم این تریبون شما برای مستضعفین باشد؟!

  • محمدصالح مفتاح:

   سلام؛ خب شما اشکالات سایت را بفرمائید که این تردید را ایجاد کرده است

 6. طی طریق:

  سلام علیکم
  مطلب جالب و قابل توجهی بود…استفاده کردیم
  با عنوان “خلط سنت و مدرنیته” به روزم….ما رو از نظرات ارزشمندتان بی نصیب نگذارید
  یاعلی///

 7. سوشیانس:

  سلام. منم وقتی خبر دار شدم که منتشر شده بود. از چندتا از بچه ها هم پرسیدم، روحشون خبردار نبود.

 8. تحریریه سایت مطالبه:

  جنبش وبلاگی برای آیات
  تحریریه سایت مطالبه همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) وبلاگی را برای پیگیری وضعیت «آیات القرمزی» فعال سیاسی و شاعره مظلوم بحرینی که هم اکنون در بند رژیم آل خلیفه است و تولید محتوا در مورد او راه اندازی کرده است.
  آیات القرمزی شاعر و فعال سیاسی بحرینی است. او دانشجو و ۲۰ ساله است. آیات در تظاهرات اعتراضی و تجمعاتی که در میدان لؤلؤ شهر منامه برگزار می‌شد شرکت فعال داشته است. او در یکی از تجمعات که در ۲۳ فوریه ۲۰۱۱ واقع در میدان لؤلؤ برگزار شده بود، شعری بر ضد حکومت آل خلیفه و خصوصا شخص خلیفه بن سلمان آل خلیفه نخست وزیر بحرین خواند. آیات در ۲۹ مارس ۲۰۱۱ (۹ فروردین ۱۳۹۰) توسط عوامل آل خلیفه و آل سعود دستگیر شده است. اخباری مبنی بر شهادت این شاعره خوش قریحه بحرینی در اثر شکنجه و آزار و اذیت توسط نیروهای امنیتی بحرین در منابع خبری منتشر شد. اما چند روز بعد مادر آیات در گفتگویی آن را تکذیب کرد. یکی از زنان همبند آیات القرمزی که به تازگی از زندان آزاد شده است نیز در گفت وگویی تأکید کرده است که تا چهارشنبه ۲۰ آوریل ۲۰۱۱ (۳۱ فروردین ۱۳۹۰) در زندان با آیات بوده و وی زنده بوده است.
  عباس العمران عضو مرکز حقوق بشر بحرین در گفت و گو با شبکه العالم تاکید کرده است که خانم آیات القرمزی در زندان به سر می برد و هنوز زنده است و رژیم آل خلیفه به منظور فضاسازی برای حذف فیزیکی این مبارز بحرینی در زندان، شایعه شهادت او را مطرح کرده است.
  بخش های مختلف این وبلاگ که در آدرس: http://forayat.blogfa.com/ قابل دسترسی است شامل: معرفی آیات، اخبار آیات، اشعار آیات، گفت و گو، جنبش وبلاگ نویسی برای آیات، عکس ها و طرح ها و پوسترها است که به مرور زمان پر خواهد شد.
  از شما تقاضا می شود در جنبش وبلاگ نویسی برای آیات شرکت کنید. با هر کاری که از دستتان بر می آید: یادداشت، طرح، پوستر، کاریکاتور، کلیپ و … . هر کار کردید در قسمت نظرات وبلاگ خبر بدهید تا لینک کنیم.
  تحریریه سایت مطالبه

 9. علی طنطاوی:

  از قلم خوبی برخورداری ،با مطلبی یا عنوان “پهلوانان پفکی یا کاغذی ، مسئله این است ” به روز هستم
  Navabiyan.blogfa.com_سربازان خودسر امام زمان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*