در حوالی یک همایش

جمعه 27 مه 2011

چند روز پیش اردو-همایش  وبلاگنویسان با موضوع عفاف و حجاب برگزار شد.  این گردهم آیی بزرگ نکات مثبتی را در خود داشت که اهم آن را ارتباط و دیدار وبلاگنویسان می توان دانست. اما این حداقل است. چند نکته در حاشیه این گرد هم آیی ۳۰۰ نفره به نظرم محل تامل است:

یک- مشارکت ناطلبی: هرچند در امور اجرایی مشارکت افراد خوب بود اما در امور محتوایی اجازه ورود برای شرکت کنندگان در اردو فراهم نبود. این زمانی خود را جدی تر نشان داد که خانم آشتیانی دبیر همایش -که البته مسولیتش در صدا وسیماست- اعلام کرد که منشور اخلاقی وبلاگ نویسی را تهیه کرده اند که در انتهای اردو به امضای وبلاگ نویسان خواهد رسید. برای ما سخت بود که کسی که سر رشته ای در این امر ندارد بخواهد از این فرصت بهره ببرد و خود به تنهایی چنین ادعایی کند و وبلاگ نویسان را هم به مشارکت نطلبد!

دو- راه نامعلوم/هدف نامشخص: به عنوان کسی که از در جلسه شورای سیاست گذاری اردو بودم و در بخشی از اردو هم حاضر بودم به نوعی تشتت و عدم تعیین هدف و راهبرد برخوردم. یعنی مشخص نبود هرکس از این اردو چه هدفی دارد. البته من سود خود را از گعده های شبانه بردم و البته از سخنرانی دکتر اسماعیلی بهره مند شدم. برای من همین کافی ست. اما مدیران به دنبال چه بودند؟ حاصل شد؟

آخرش هم نفهمیدیم این چیزی که ما شرکت کردیم اردو بود یا همایش. کسی پاسخی ندارد؟


۷ دیدگاه

 1. حسن:

  تا جایی که من دربارهٔ منشور اخلاقی می‌دانم، کاملا حاصل همفکری دوستان وبلاگ‌نویس بود. گرچه می‌شد حاصل همفکری و همراهی جمع بیشتری از وبلاگ‌نویسان باشد، اما در این شکی ندارم که دست‌کم پنج نفر از شرکت‌کنندگان در اردو، در جریان تهیه این منشور بودند و آن را از یک متن خام در حد بیان پارامترهای کلی، به این متن کامل رساندند. به نظر می‌رسد بزرگترین مشکل این برنامه، اطلاع‌رسانی ضعیف آن باشد.

  • محمدصالح مفتاح:

   جالب است؛ اما من از برخی از برگزار کنندگان اردو هم که پرسیدم از آن خبر نداشتند! جالب نیست؟

 2. سربازان خودسر امام زمان:

  با توجه به هک وبلاگم و حتی تا حدودی در آستانه فیلتر شدن آن پیش رفتم(در چند روز گذشته ) ،دردنامه ای را نوشتم با نام “چرایی فیلترینگ سلیقه ای وبلاگها” که دانستن نظر شما دوست عزیز هم در این مقوله برای من مهم است _سربازان خودسر امام زمان _

 3. آسد سعید:

  سلام
  …:)
  ارادت

 4. وجدانی:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام
  با نصب افزونه WOT روی مرورگرتون ، میتونید ببینید چه سایتی سالمه و چه سایتی خطرناک
  منافقان به سایت امام خامنه ای khamenei.ir رای خطرناک دادند
  اطلاع رسانی کنید
  (حتما بخوانید تا بدونید چطور می شه سایت امام خامنه ای رو از این حالت درآورد)
  http://tarhmazhabi.mihanblog.com/post/86

 5. سمیرا کریمی:

  بیانیه جمعی از وبلاگ‌نویسان و فعالان فضای مجازی
  بسم الله الرحمن الرحیم
  ولایت‌پذیری و تبعیت از امام عصر از وظائف هر مسلمان است و در عصر غیبت، ولی فقیه عهده دار زمام امور مسلمین است. بر هر مسلمانی واجب است تا تبعیت خود را از ولی فقیه خود، هم به صورت زبانی و هم به صورت عملی اثبات کند.
  ما وبلاگ‌نویسان و فعالان فضای مجازی وظیفه خود می‌دانیم تجدید بیعت خود با ولی‌فقیه را اعلام کرده و اعلام کنیم که حمایت‌ها و همراهی‌های ما با گروه‌ها و مسئولین تا زمانی است که در مسیر ارزش‌های الهی و اسلامی گام بردارند. ما با کسی عقد اخوت نبسته‌ایم و مرزهای اعتقادیمان را با تمام وجود حراست می‌کنیم.
  ما معتقدیم که مشروعیت مسئولین نظام وابسته به اجرای احکام اسلامی و تبعیت از نایب عام امام زمان (عج) است و اگر کسی در غیر این مسیر گام بردارد، قرار گرفتنش در آن مسئولیت خلاف شرع و قانون اساسی است. ما از مسئولین می‌خواهیم تا «ولایت پذیری عملی» خود را اثبات کنند و راه را بر هرگونه شایعه و حرف‌های حاشیه‌ای ببندند چرا که ما معتقدیم که تبعیت از ولی فقیه در قالب سخنان زیبا نیست و باید این سخنان در عمل ظهور یابند.
  تعز من تشاء و تذل من تشاء
  بیدک الخیر انک على کل شىء قدیر
  جمعی از وبلاگ نویسان و فعالان فضای مجازی

 6. میم مثل مغنیه:

  سلام صحبت شما را قبول دارم.به نظر من اصلا نام همایش با محتوای آن ارتباطی نداشت.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*