میرحسین راحت بخواب؛ مشایی هست!

پنج‌شنبه 19 ژانویه 2012

چند روز پیش یکی از دوستان ایمیلی فرستاد که در آن از من خواسته بود نظرم را درباره سندی که به پیوست بود، بگویم. متن نامه درباره دستور مدیرعامل برج میلاد برای آزادی رقص در خلال برنامه‌های این برج بود. به دوستم گفتم: هنوز مملکت اینقدر خر تو خر نشده که دستور آزادی رقص را با نامه رسمی و مکتوب بنویسند. از طرفی هم پیش خودم گفتم چقدر افراد ساده لوح هستند که ممکن است این نامه را باور کنند؟ یعنی مگر می‌شود قبول کرد؟

یادم به روزهای بعد از انتخابات ۸۸ افتاد و نامه‌هایی که افشا می‌شد که در آنها از طرف رهبری دستور داده بودند تا در انتخابات تقلب شود. همان نامه هایی که در آن نتایج واقعی (!!!) انتخابات درج شده بود. نامه‌هایی که درباره دستور به کشتار مردم می‌داد و …همان روزها آدم های ساده لوح کم نبودند که استنادشان به همان نامه های دروغین باشد و برای اثبات تقلب به نامه های افشا شده استناد می‌کردند.

این روزها جریانی که می‌کوشد خود را حامی احمدی‌نژاد معرفی کند، در همان مسیر قدم برداشته است. از فتنه چنین شاگردانی باقی مانده است که در دروغ و بی‌اخلاقی دست کمی از هم ندارند. حتی این‌قدر هم حرفه‌ای جعل نمی‌کنند که واقعی به نظر برسد.

فقط همین چند نمونه مثال شاید کمی روشن کند که این‌ها چقدر به اخلاق و راستگویی شهره هستند. چند وقت ِ پیش هم نامه ای منتشر کرده بود که بر اساس ِ آن شهردار دستور داده بود تا پوسترهای آقای احمدی‌نژاد از سطح شهر امحا شود و پوسترهای آقای موسوی باقی بماند! (در حالی که قالیباف در سال ۸۸ به احمدی نژد رای داده است) یا در جای دیگر نامه جعل می‌کنند که برای جذب پول رقص آزاد باشد! (نه نام فردی که امضا کرده درست است، نه امضا، نه سربرگ و نه عنوان ِ مسئول!) یا مثلاً آن زمان که گفته بودند پسر عمه قالیباف فلان سمت را دارد (حال آنکه شهردار عمه ندارد) یا به دروغ گفته بودند که شهردار از انتشار ویژه نامه‌ی روزنامه همشهری علیه فتنه بی‌خبر بوده است (حال آنکه طولانی‌ترین مصاحبه علیه فتنه در همان ویژه نامه از اوست)! یا زمانی گفته بود پسر قالیباف، همسر لبنانی دارد و الخ!

آدم ساده لوح در جبهه طرفداران نظام هم کم نیست. آنهایی که این نامه ها را باور می‌کنند و بعد به استناد آنها حکم می‌دهند و به سرعت هم تحت تاثیر جو قرار گرفته و می‌خواهند با یک عملیات انتحاری (!!) جلوی این منکر را بگیرند. این است که همیشه آدم‌هایی برای سواری گرفتن بر عوام هوشیار هستند!

کاش رئیس جمهور از دست این دوست‌نماها و حامی‌نمایان ابراز برائت کند؛ اگر فتنه‌گران امروز به محاق رفته‌اند، فتنه‌های دیگر پدید می‌آید و حقیقت را می‌پوشانند. خدایا عاقبت ما را در این فتنه‌ها ختم به خیر کند…


۱۲ دیدگاه

 1. آخوند:

  آیا شما مطمئن هستید که این تهمت ها را شخص آقای مشایی زده اند؟ همانطور که این تهمت ها به شهردار بده، تهمتِ اینکه مشایی عامل این تهمت هاست نیز بده.

 2. صفایی‌نژاد:

  واقعا جالبه که خیلی‌ها باور می‌کنند!
  اون نامه دستور جمع‌آوری پوستر احمدی‌نژاد از طرف قالیباف که منتشر شده بود من کلی خنده‌ام گرفته بود. گفتم آخه قالیباف بخواد این کار رو هم بکنه، نمیاد کتبی بنویسه که، مگه خدا بهش زبون نداده که شفاهی بگه؟ کتبی بنویسه و با شماره نامه و هزار تا چیز دیگه واقعا خنده داره.

 3. امیر:

  چه ربطی داشت به مشایی؟؟

  و لا یجرمنکم شنئان قوم علی الا تعدلوا …. اعدلوا ….

 4. مهدی:

  این کارها رو تایید نمی کنم ولی اون ور قضیه رو هم نگاه کنید که کلی مطلب دروغ می نویسند. مثل همین زاکانی که کارش شده بی سند و مدرک حرف زدن.

  اصلاً هر کسی که بدون سند و مدرک حرف بزنه دروغگوست.

 5. یک نفر:

  سلام

  با تشکر از مطلب خوب و روشنگرانه تان

  اگر میشود نمونه ای از نامه های جعلی که در زمان انتخابات ۸۸ به دروغ به رهبر نسبت داده میشد را عنوان فرمایید.

  ممنون میشوم

 6. جام نیوز:

  با سلام.مطلب شما در سرویس جام بلاگ سایت جام نیوز منتشر گردید.
  کد لینک خبر :
  http://jamnews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=52373&Serv=37

 7. سلیم النفس:

  مطلب جالبی بود

 8. جهان:

  سلام
  وقتی نامه مربوط به امحا پوستر ها رادیدم بلافاصله به یاد نامه وزیر کشور به رهبری درباره نتایج واقعی آرا افتادم و ایضا وقتی ادعای رای قالیباف به احمدی نژاد درسال ۸۸ رو خوندم باز همون نامه برام تداعی شد … این روزها خیلی ها واقعیت، خیالات،دروغ و آرزوهای خودشون رو به هم می آمیزند تا ماهی خود را از این آب گل آلود بگیرند و خواننده را به آنچه خود می بینند و می خواهند متقاعد کنند…
  اگر معیار ما اشخاص باشند و بخواهیم فرد مورد نظرمان را پاکیزه از میان آلودگی های زمانه بیرون بکشیم همین آشفته بازای می شود که نتیجه ناگزیر آن نابودی اعتماد است…
  رهگذری که از مسیر وبلاگ شما راهی به سوی حقیقت می جوید را ناامید نکنید …

 9. راحیل:

  حواسمون به انتخابات هم باشه که موضوعاتی مثل اعلایی ها و گلشیفته هاو… موضوعات نیمچه مهمیه که ذهن هارو و عواطف مشغول خودش می کنه…و یا این دروغ ها همه فضارو غبار آلود می کنه تا یه عده دوباره ادواتو آدامهاشونو آماده کنند…

  به وبلاگ من سر بزنید…تازه به دنیا اومده.

 10. راحیل:

  سلام… با شعری از خودم آپ هستم”رهایی”.همین دیروز سرودم.

 11. لئو پاکر:

  سلام من مایل به تبادل لینک با شما هستم باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 12. عشوری:

  سلام. بسیار جالب بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*