مشایی اصلاح‌طلب است

جمعه 24 جولای 2009

 

 

اسفندیار رحیم‌مشایی

اسفندیار رحیم‌مشایی

 

 

مشایی را به دلایل زیر یک اصلاح‌طلب می‌دانم:

یک. به ولایت فقیه التزام عملی ندارد. (پس از حکم رهبری، همچنان بر عدم‌استعفا پافشاری می‌کند. داستان سازمان حج و دوستی با مردم اسرائیل را هم یادتان بیاید)

دو. به پلورالیسم معرفتی معتقد است. (که گفته است دوره اسلامگرایی به پایان رسیده است، بشر سرعتش بالا رفته است، فهمش تیز شده و به یک حقایقی می رسد که آن را لازم نیست دیگر از دور پوسته اسلام طی کند)

سه. به اباحی‌گری و لیبرالیسم عملی التزام دارد. (شرکت در مجلس رقص و نیز توصیه به عدم حجاب به خبرنگار ترک)

چهار. به رفع تبعیض جنسیتی می‌اندیشد. (توصیه‌ی رئیس‌جمهور به حکم به آزادی ورود زنان به ورزش‌گاه)

پنج. به اندیشه‌ی حجتیه قرابت دارد و فعالیت‌های او بر این مبنا استوار است. (چه در زمان ِ مسئولیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری و چه در مسئولیت‌های بعدی)

شش. مردم اشغالگر ِ صهیونیست را دوست ـ خود می‌شمارد. (و این رفتار یادآور نوشته‌ی روزنامه‌ی خرداد ِ عبدالله‌نوری است که در دورانی که وزیر کشور خاتمی بود، خواسته بود رژیم اشغالگر قدس به رسمیت شناخته شود. البته از این منظر هنوز مشایی یک اصلاح‌طلب ِ واقعی نشده است)

هفت. خود را اسلام‌شناس می‌داند، اما قرابتی با اسلام ناب محمدی ندارد. (مثل همه‌ی روشن‌فکران ِ دینی ِ اصلاح‌طلب)

 

پی‌نوشت:

» آقای احمدی‌نژاد! برو آدم شو…

» نوع مواجهه‌ی اصلاح‌طلبان با موضوع مشایی را هم بررسی کنید

» قبلاً این‌جا هم در این باره نوشته بودم


۴ دیدگاه

 1. محمد مهدوی اشرف:

  لله
  نگاه سکولارش به توریسم را هم نباید فراموش کنیم، چراکه در مراسم تودیع و معارفه ی یکی از معاونینش در جای گفته بود: اسلام دین زیبایی(!) است، عرفان این نیست که توی اتاقی بشینیم که بوی گل یاس بده و تا اولین نامحرمی که دیدیم عنان از کف بدیم و … بعد منتج به این شد که گفت: حالا روسری اگر کمی عقب رفت، دین نرفته، چه عیبی داره توریست خارجی حالا حجابش رو اون طورها هم رعایت نکنه…(زیبایی اسلامی را هم فهم کردیم!)
  دودیگر سرسختی اش بر جهل و تجاهلاتش، آرشیو سایتش را می خواندم…
  سحر احمدی نژاد تنها کار مهمی بوده که مشایی در عمرش کرده که به انقلاب مربوط بوده(او بارها گفته من انقلابی قدیمی هستم، چون قبل از انقلاب قاری قرآن بودم؛ اما من میگویم سحر احمدی نژاد به عنوان یک انقلابی عدالت خواه جهادگر، مهم ترین کار مشایی است که مربوط به انقلاب است!!!)
  کلا موافقم
  با پستی مربوط به روزم

 2. دودینگ‌هاوس:

  بند دو اشتباه است. سخنان مشایی اثبات می‌کند که او معتقد به پلورالیسم دینی است. وگرنه اعتقاد به پلورالیسم معرفتی از نظر متکلمین شیعه اشکالی ندارد؛ و برای نمونه، آیت‌الله مصباح بر این گزاره تاکید کرده‌ است.

 3. gheysari:

  بردار ارجمندجناب صالح
  همه دلایل شما بد وبیراه نسبت دادن به اصلاح طلبی بود! فکر می کنم بد نباشه اگرادبیاتتون رو اصلاح کنین. دراین باره مفصل و سرفرصت با هاتون میحرفم

 4. حسن قاسم زاده:

  سلام
  این یه دعوت نامه رسمی است
  برای اینکه گوگل بداند علی رغم تمام نقدهایی که به احمدی نژاد داریم
  “Ahmadi nejad is my elected president”
  یک پست درباره دلایل رای دادنمان به احمدی نژاد می نویسیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*