عاشورا در حوزه بسیج ۱۱۷ نینوا تکرار شد

جمعه 26 نوامبر 2010

1ramin-ramezani

1ramin-ramezanee

الف- با جمعی از فعالان سایبری برنامه ثابت گذاشته بودیم که برویم خانه کسانی که به طور رسمی به خانواده‌هایشان گفته بودند فرزندتان شهید است؛ با آنها حرف بزنیم و حرفشان را بشنویم. در یکی از شب‌ها قرار گذاشتیم برویم منزل خانواده رامین رمضانی. می دانستیم که خانواده‌اش تا حدودی سبز هستند. اما قرار بر شنیدن حرف‌هایشان شد.

پدر رامین می‌گفت: تیر با اسلحه‌های بسیج شلیک نشده است. کالیبر متفاوتی دارد. تیر به صورت مستقیم شلیک شده که اگر مربوط به درگیری های جلوی حوزه ۱۱۷ نینوا باشد، باید از بالا تیر وارد شود و از پائین تر خارج شود.

و البته پدر رامین تاکید می‌کرد که فرزندش برای دیدار یکی از اقوام به منطقه میدان آزادی رفته بود و می‌خواسته از مرخصی سربازی اش برای صله ارحام استفاده کند…

ب- فیلم‌های حمله به پایگاه بسیج خیلی متنوع است. تصاویر هم همین طور. درست درک نمی‌کردم چطور آن اتفاقات افتاده است. اما به لطف یکی از دوستان امروز رفته بودم آن حوزه بسیج را دیدم. البته ظاهر ساختمان عوض شده است. دیوارها بلند تر شده اند و خبری از آن در قدمی نبود. البته همان موقع هم معلوم بود که آن در در برابر هجوم روز ۲۵ خرداد چندان سالم نمی‌ماند. نمای ساختمان و حفاظ ها قوی تر شده اند و دوربین برای کنترل ترددها در حوالی بسیج تعبیه شده است. اما هنوز آثاری از درگیری ها در درون ساختمان وجود دارد.

ج- برخورد ها در مقابل حوزه بسیج چند بخش دارد. مرحله اول همان فیلم هایی است که تابلوی بسیج به آتش کشیده شده و همزمان با صدای شلیک افراد متواری می شوند. بعد فهمیدم که اینها همه گلوله مشقی بوده است و فرمانده اجازه استفاده از گلوله جنگی را نداده بود. از بیرون هم عده ای شایع می کنند که افراد کشته شده اند. اما این حیله زود لو می رود که بسیجی ها قصد شلیک ندارند. مهاجمان جری تر می شوند.

کوکتولمولوتوف ها به سمت بسیج پرتاب می شود. یه دستگاه هایلوکس و یک خودرو تویوتا در حیاط آتش می گیرند. شیشه های طبقه دوم شکسته شده و آتش به درون ساختمان وارد می شود. از صدای شلیک گلوله های مشقی برای ایجاد وحشت استفاده می شود.

فرمانده با بلندگوی دستی بر فراز ساختمان هشدار می دهد که این منطقه نظامی است و کسی حق ندارد به آن تعرض کند. و این گونه مهاجمین را به آرامش می خواند. اما در همین حال به سمت بلدگوی دستی ِ فرمانده تیراندازی می شود. سنگهایی که در پشت بام به سمت بسیج پرتاب می شد را مدافعان پایگاه به سمت مهاجمان باز پرت می کنند. قصد درگیری وجود ندارد.

د- روبروی ساختمان بسیج یک مهد کودک است که مادر و دختری که در مهد کودکی کمی آنسوتر کار می کردند، از آن حوالی عبور می کردند مورد تعرض مهاجمان و اوباش سبز قرار می گیرند. آنها به سمت مهدکودک پناه می برند. اما اوباش با چاقو به آنها حمله می کنند. آن زن با دخترش به مهد پناهنده می شود. آنها به سوی مهد تیراندازی می کنند… مهدکودک هم از آتش کین آنها در امان نماند و در آتش سوخت… شهیدان سرور برومند ۵۸ ساله و فاطمه رجب پور ۳۸ سال…

هـ- نیروهای بسیجی دو دسته شده بودند. گروهی بر روی پشت بام بودند و گروهی در زیرزمین (محل نگهداری اسلحه) یکی از بسیجیان که پشت بام مستقر بوده تیر می‌خورد و از ناحیه پا مجروح می‌شود. او را دیروز دیدم. هنوز پایش لنگ می‌د. اما بقیه مقاومت می‌کنند. مهاجمان روی دیوار می‌آیند و نرده های روی دیوار را می‌کنند. جرثقیل یکی از خانه های نیمساز همسایه هم در آتش حقد و کینه اوباش می‌سوزد. جمعی از مهاجمین وارد حیاط می شوند و برخی سعی می کنند تا از طریق حفاظ پنجره‌ها خود را به پشت‌بام برسانند.

صدای تیراندازی از زیر زمین به گوش می‌رسد. مدافعان پایگاه به سقف زیرزمین بسیج شلیک می کنند. تا ایجاد رعب کنند. سقف زیر زمین هنوز سوراخ سوراخ است. اما تیرهای هوایی اثری ندارند.

گلوله‌ها جنگی می‎شود؛ دستور از طرف مافوق صادر می‌شود که هرطور شده از پایگاه حفاظت کنید، حتی اگر لازم است جان‎تان را از دست بدهید! باید از اسناد و اسلحه ها حفاظت کنید. البته دیگر همه اسناد و بایگانی بسیج در آتش سوخته بود. اما بسیجیان درون پایگاه به سمت افرادی که وارد حیاط شده‌اند تیراندازی می‌کنند.

حمله به بسیج نینوا

و- هفت نفر کشته می شوند اما حوزه ۱۱۷ سقوط نمی‌کند. صحنه‌ی کربلا در حوزه بسیج نینوا تکرار می شود. اما این بار ۲۹ نفر حسین وار مقاومت کردند و بر منافقان پیروز شدند. فرمانده پایگاه در مصاحبه با جوان گفته بود: «در این مقاومت چند ساعته بچه‌های حوزه با سردادن شعار الله اکبر و خواندن زیارت عاشورا و دعای توسل دل‌گرم می‌شدند و از ادعیه نیرو می‌گرفتند. در ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه مجددا تعدادی از ماموران یگان ویژه و بسیجیان به کمک ما آمدند و بالاخره ما توانستیم از این مهلکه نجات پیدا کنیم و به تدریج جمعیت پراکنده شد.»

_____

مرتبط: گزارش لحظه به لحظه از یورش به حوزه ۱۱۷


۳۵ دیدگاه

 1. مجدالدین:

  ابهامی بر ابهامات افزودی برادر
  تا آنجا که من خوانده ام مادر و دختر مظلوم تیر خورده اند نه با آتش کشته می شوند

  الله اعلم

  • محمدصالح مفتاح:

   مثل اینکه مهد کودک را هم به آتش کشیده بودند. البته علت اصلی شهادت همان گلوله هایی بوده است که به سوی مهدکودک شلیک کرده بودند…

 2. عباس نادری:

  خدا قوت.
  ممنون از مطلب خوبتان.
  واقعا دلیل زیادی لازم نیست تا افرادی که به یک پایگاه بسیج حمله می‌کنند را هدف گلوله قرار دهیم. در سرزمین‌هایی که ادعای جان انسان دارند، اگر کسی به خانه همسایه بی خبر وارد شود و کشته شود کسی حق شکایت ندارد!

 3. adamak021:

  سلام .
  از آنجا که جامعه در یک قفلت عمومی نسبت به امام زمان خود بسر میبرد بر آنیم که حرکتی هر قدر کوچک در راستای تحقق این وعده الهی انجام دهیم.
  قصد داریم طرح ختم عاشورا از اول ماه محرم تا آخر ماه صفر را راه اندازی کنیم.
  نیت طرح:(ختم زیارت عاشورا به نیت فرج امام زمان (عج) : هدیه به پیشگاه حضرت زهرا (ع))
  این طرح در وبگذر طراحی میشود در صورت موافقت یا داشتن پیشنهاد مراجعه کرده تا از جزعیات مطلع شوید.
  ما منتظر منتقم فاطمه هستیم.
  یا علی.

  • سام:

   برادر محترم غفلت صحیح میباشد.

 4. تکیه بر باد:

  سلام .

  طبیعتا حمله به یک مرکز نظامی باعواقبی همراه خواهد بود . البته من خودم تو راهپیمایی ۲۵ خرداد شرکت کردم و بسیار آرام برگزار شد . حتی یک کلمه توهین هم نشد . واقعا نمی دونم چی شد که آخرش اونجوری شده ؟ ما که زود رفتیم . البته بیشتر از این صحنه هایی که شما تعریف کردی ما صحنه دیدیم . رفقای بسیجی که باطوم بدست آی میزدند آی میزدند . بلبشوری بود خدا رو شکر تموم شد . برادر رو برادر شمشیر کشیده بود . کسایی که شاید تا دو روز پیش تو صف مترو و اتوبوس جاشون رو به هم میدادند الان همدیگر رو لت و پار می کردند .
  در عجبم از خشم ..تعصب…اعتقادات…. چه سبز علویس چه سبز امویش
  چه میکنه با انسان.

 5. ali:

  خدا لعنت کنه این مردم خداجو را،و رهبران و مشوق هاشون را

 6. آرش جهانشاهي:

  مشکل اینجاست
  گلوله جنگی مال میدان جنگ است مال هدف گیری روی قلب دشمن امریکایی و یهودی است نه سینه برادران گمراه و غافل شیعه ایرانی

  باید اسلحه ای تولید شود که اصابت گلوله آن به افراد فقط ایجاد بیهوشی یک روزه یا بیشتر کند .
  البته این شدنیه ، وقتی که ما در تجهیزات پلیس شوک برقی داریم که برای یک ساعت فرد رو فلج موقت میکنه لابد میتونیم یه اسلحه هم بدون تماس نزدیک از این کلاس بسازیم .
  این به درد شورش میخورد .
  به هر حال کمترین درس از این ماجرا در این پایگاه بسیج این مورد بود که دیوارهای برخی از پایگاهها یه نیم متری بالاتر رفت و این کافی نیست .

  • خادم الشهدا:

   سلام علیکم
   ببینید دوست عزیز بسیج فقط نظامی نیست شما هر جا به بسیج نساز داشته باشی در عرصه هستند اما درصدی هم نظامی اون بسیجی که بهش حمله شد زیر نظر ناحیه مقداد تهران ناحیه مقداد اوصولا امورات نظامیش بیشتر توی اون حوزه بسیج یه سری اطلاعات محرمانه وجود داشته و از اون مهمتر ۸ قبضه سلاح در اماد اونجا وجود داشته اگر این سلاح ها به دست اونها می افتاد که خیلی راحت ادم میکشتند و ما انداختنش گردن بسیج همین الانش هم الکی الکی کشته کشتار رو انداختنه گردن بسیج دیگه چه برسه سلاح هم بیافته دستشون خب پس اون منطقه نظامیه این هم وطن وقتی با این شکل میات توی روی اون بسیجی ، مگه بسیجی آدم نیست اون هم عکس العمل از خودش نشون میده عکس العملی که اجازه داشته حفاظت از مقر تجهیزات و اطلاعات حالا هر جوری شده اون بسیجی هم آدم بود بهشون تذکر داد با اسپری اشکآور مقابلشون ایستاد با سنگ و در آخر با فشنگ مشقی و وقتی دید این هموطن از یه گردان قیر هموطن بدتره بهترین کار یعنی فشنگ جنگی بود .
   اینها رو من هموطن حساب نمیکنم عزیز شما نیستی که ببینی وقتی مارو میبینند چی مکنن شما نیستس که ببینی وقتی یه بسیجی وارد یه جمع میشه چه جور مسخره اش میکنن امل اومد و… نیستی که ببینی وقتی داره توی خیابون راه میره بگن بچه ها بسیجی ها حمله کردن بزنید هرچی دم دستشون میرسه میزنن توسر این بیچاره … خلاصه اینها همه از نشانه های آخر الزمانه .یا غلی

  • shahin(az bachehaye hoze 117 neynava):

   baradare man vaghti ba tire jangi baradarane shiei ke hatta zarei eteghad hata be khoda nadashtand be ye ozei ke bachehash az jense pakian va imaneshun az sad ta az maham bishtare hamle mikonan be nazaret nabayad gululeye jangi vared ghazie beshe ?
   mohammad saleh jan ey kash inam migofti ke zamani goluleha jangi shod ke ba tir be bolandguye raiise hoze shelik shod

 7. مهم نیست:

  سلام
  من آنجا بودم و تقریبا ۷۵ درصد نوشته هایتان درست است. البته خیلی گذرا نوشته اید و می دانم که ماجرای آن روز در حد یک کتاب است.

 8. morteza:

  سلام. علت انتخاب اسم آذرباد را میشه بفرمایید؟ آذربادی که من میشناختم نور شد و به نور پیوست. حالا از اون آذرباد تا این آذرباد فاصله ای بسیار فراتر از فرسنگهاست. ولی نور آذرباد اومده دنبالت. میخوای حال کنی؟

 9. مسعود:

  با سلام و رود به شما هم دانشگاهی و البته کد بالای….
  مطلب جالبی و دقیقی بود …هدف همون مرجعیت عملی هست دیگه…
  ای کاش بعد از مستند یزدان تفنگ ندارد و بحث با آقای نیکخو و نادعلیزاده هم شما بودید و جواب میدادید

  یه کد پایینی

 10. عدالتخواه:

  سلام
  گاهی برای گفتن حقیقت لازم نیست این همه دروغ به هم ببافیم که خودمونم باورمون نشه حقیقت اینه که حوزه وپایگاه بسیج مکان نظامیه هر کسی حمله کنه برای دفاع از مقر اجازه شلیک هست این بین حلوا هم خیر نمی کنند هرکی حتی شاهدم باشه ممکنه هدف قرار بگیره چه مادر ودختر باشه چه مامور اوئنایی که کشته شدند کشته حماقت خودشون شدند چه اونایی که حمله کردند چه اونایی که نگاه می کردند
  والعاقبه للمتقین

 11. کمیل:

  برای بچه های حزب اللهی و بسیجی متاسفم که اینقدر ذلیل شدیم برای کار درستی که انجام دادیم باید دلیل و مدرک بیاریم
  من که همیشه سرم رو بالا می گیرم و می گم که بابای چند حرامی زنا زاده حامی موسوی منافق رو توی خیابون در آوردم
  نمی دونم چرا هیچ کس نمیره دیدن خانواده هایی که بچه هاشون توسط این حرامی های زنا زاده توی سطل های زباله آتیش زده شدن و خاکستر شدن

 12. سمانه:

  اگه ازهمون اول شلیک کرده بودنداون مادرودخترازبین نمی رفتند.درآمریکا(مهدحقوق بشر)!!!!اگرپلیس به فردی مشکوک شودوفرمان ایست دهدواون فردنایستدحکم تیرش رادارندآنوقت اینجایکسری اوباش به پلیس بسیج وپایگاه نظامی حمله میکنند نیروهای امنیتی مجروح میشوندتازه ماگلوله های مشقی شلیک میکنیم!عجیبه

 13. بی کار:

  http://www.rahesabz.net/story/28070/

 14. فرهاد:

  شما از این دروغها می خواهی به کجا برسید؟همه دیده اند که آن مادرودختر تیر خورده اند و همه کشته شدگان در بیرون پایگاه هدف قرار گرفته اند من مطمئنم کسانی که چنین دروغهایی می گویند تا قاتلین را مبرا کنند هیچ اعتقادی به هیچ خدا ومرامی ندارند

 15. امیر:

  یاد ۸ ماه دفاع مقدس در برابر منافقین به خیر … یادش به خیر که با یکی از بچه های ناحیه بسیج چه گشت و نفوذهایی داشتیم بین برادران منافق سبز ! البته جهل و عدم آگاهی باعث میشه آدم تا خیمه عمر سعد هم پیش بره و یک ذره هم شک نکنه که جلوی راه حق ایستاده …. این برادران سبز هم بیشترشون جو گیر بودن …
  دست همه بسیجی ها رو باید بوسید و به قول امام در دنیا افتخارم این است که بسیجی ام .
  تاکور شود تاجر پسته و خاندان کثیفش !!!

 16. همسنگر بسیجی:

  سلام

  خدا میدونه چه ها شد و چه جنایتهایی که سالهای سال بعد شاید یه گوشه هایی گفته بشه….

  بچه های مظلوم و غریب بسیج……

 17. همسنگر بسیجی:

  سلام

  خصوصی :

  در پی شناسایی شهدای راه بصیرت هستم.جدیداً یک شهید رو از طریق دوستانش پیدا کردم که اسمش تو هیچ لیستی نیست و چه غریبانه شهید شده.

  فقط اسم شهید امیرحسام ذوالعلی و حسین غلام کبیری و اون دو خانم که در مهد کودک شهید شدند رو میدونیم .چون دوستای حسین و امیر حسام یه اطلاعاتی تو فضای مجازی گذاشتن و مصاحبه هم با خانواده شهید کبیری شد.بقیه ای که اسماشونو سایت پرچم اعلام کرد و با خانواده هاشون مصاحبه شده شهید نیستند و اتفاقی کشته شدن حتی اگر بسیجی بوده باشن.اما غیر از اینها میدونیم که شهدای بسیجی و سپاهی زیادی شهید شدن که برای دفاع اومده بودن .اعلام نمیشه.در پی آنم که با کمک دوستان ولایی و بسیجی کشف کنیم شهدارو.فعلاً یکی کشف کردم.لطفاً میشه کمکم کنید تا ادای تکلیف کنیم همه.اگر از شهدای اون جریانات کسانی رو میشناسید بگید تا بنویسیم و معرفی کنیم و به کمک دوستان خبرنگار زمینه مصاحبه با خانواده هاشون فراهم بشه.انقدر هم متهم نشیم که دروغ میگید اگر کشته داشتید حتما معرفی می کردید.

  آخه چرا ما شهدامونو که به قول آقا :شهدای راه بصیرت افضل شهدای انقلابند رو پنهان میکنیم؟؟؟؟!!!!

  یاعلی.منتظر پاسختان هستم.

 18. مرتضی:

  سلام
  یه سوالی که برام شده بود این بود آیا در آن هجوم وحشیانه منافقین از بسیجیان کسی به شهادت می رسد؟
  و سوال دوم اینکه با مرحوم رمضانی که دخالتی در آشوب نداشته تعداد کشته ها ۷نفر می شود یا بدون ایشان ؟
  ممنون/یاعلی مدد

  • محمدصالح مفتاح:

   سلام.
   یک- از بسیجیان کسی کشته نشد. اما چند نفر مجروح شدند.
   دو- فکر می کنم آمار کل کشته شده ها هفت نفر باشد.

 19. حمیدی:

  اینک این موسوی و خاتمی و این هم یک بار گناه و جنایت

 20. علی:

  تو که کلا راست میگی ولی شما نمیدونم کجات سوخته ولی ساندیس رو بریز همونجایی که میریزه!

  آخه دستمال یزدی دست به خا…،خجالت نمیکشی میگی دلاورانه مقاوت کردند؟
  آخه مردتیکه با ژ۳ جلوی آدمای دست خالی مقاومت به حساب میاد؟
  تف به روی هر چی ساندیس خور و نون به روز خور بدبخت!

  • محمدصالح مفتاح:

   خندیدیم.

 21. مدیریت سایت گرداب:

  سلام.
  سپاسگذار همت شما در تولید و ارائه محتوای مناسب در فضای مجازی هستیم.
  بر همین اساس این پست از وبلاگ جنابعالی در بخش “در حاشیه” سایت گرداب قرار گرفته است.
  http://gerdab.ir/fa/news/3067

  همت مضاعف
  مدیریت سایت گرداب

 22. منافق شناس:

  برای گوش کر خودت بگو نه وزیر ارشاد چون تو با حمایتت از قالیباف نشون دادی هم کری و هم کور و برای بسیجی هم نمیخواد دل بسوزونی بسیجی با قالیباف سرمایه دار دیکتاتور زورگو کاری نداره پس خودتو حزب الللهی جا نزن و ادعای بسیجی نداشته باش امثال تو همون توی اردوگاه باقر باشند بهتره از اردوگاه ولایته

 23. امیر:

  سلام

  با

  آقای موسوی خبر داری که از معادلات حذف شده ای ؟

  بروزم

 24. مرتضي:

  سلام رفیق شفیق

  نظرت درباره حضور زنان در بازیهای گوانگو ژو چین چه بود؟

  من نظرم رو تو وبلاگم گذاشتم

  خوشحال میشم نظرت رو بدونم

  http://www.dideban1357.blogfa.com

  بصیری

 25. ابوالفضل:

  مشکل اینه که هیچ کس نمیاد واقعا یک حوزه و پایگاه مقاومت رو به عنوان یه مکان نظامی اعلام کنه، با اینکه حتی اسلحه و تجهیزات دیگه اونجا هست. حتی اگر کسی از معترضین تیر بخوره و به هلاکت برسه مشکلی نیست، به منطقه نظامی حمله کرده و باید از منطقه نظامی به هر قیمتی مراقبت بشه، هر قیمتی!

 26. nashenas:

  خدا کنه دیگه از این اتفاق ها نیفته بسیج همیشه لشکر مخلص خدا بود و هست
  ولی خیلی از این هاجوان بودن وجوگیر شده بودن همیشه جوان ها به طرف جنجال می رن دفعه بعد انتخابات ریاست جمهوری چطور خواهد بود ؟خدا بخیر کنه
  انتخابات تمام شد بهتره برای فردای روشن تلاش کنیم با سر کله هم زدن فقط انرژی کشور تحلیل می ره دو طرف هم باید در مرحله اول به مسلمان بودن و ایرانی بودن خودشون نگاه کنن و اینکه ماهمه هموطن هستیم جنگیدن رو برای مرز های کشور بذاریم

 27. شاگردک:

  آخر بی پدر و مادر ها. دروغگوها، اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید. دروغ تا چه حد؟ به خدا شرم دارد. پسر مردم را کشته اید، دروغ بافی هم می کنید؟

  این لینک مصاحبه ی پدر شهید رامین رمضانی که علنن اعلام می کند پسرش به دست عوامل حکومتی شهید شده است:
  http://www.rahesabz.net/story/28070

  این هم لینک مربوط به خیر بازداشت پدر این شهید و حبس وی در زندان اوین:
  http://www.kaleme.com/1389/10/04/klm-41915/

  تعجب می کنم از شما که ادعای مسلمان بودن دارید، ادعای خداباوری دارید، ادعا دارید پیرو محمد (ص) هستید. لقب محمد (ص) امین بود. هیچ کس از او هیچ دروغی نشنید. شما چه؟ به خاطر حفظ قدرت همه جور دروغ و خدئه و نیرنگ را به کار می برید.
  شرم بر شما باد. و نفرین خدا بر دروغگویان.

  • محمدصالح مفتاح:

   من خودم به منزل آنها رفته ام . تصویر اختصاصی اش هم موجود است. نمی توانم چشم و گوش خودم را تکذیب کنم

 28. ایرای:

  خایه مال دولت،
  مثل سگ میمیری
  عین سگ، مردم روی مردارت تف می اندازند

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*